| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu la ce liceu sa intru. am media peste 9 da nu cu mult. 9.10 9.20. cam asa. happy imi place fizica si matematica. Dar nu stiu sigur daca o sa ma descurc la un liceu cu profil real. nu imi plac limbile straine. si nu ma pricep deloc la engleza. Mai mult franceza si spaniola. deci?! ce pot face? p. s: as vrea sa devin notar. daca asta ajuta cu ceva. thinking

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Incearca profilul stiintele naturii.Este cel mai echilibrat.

| lilboutique a răspuns:

Incearca stiinte socialehappy

| anda_1885 a răspuns:

Ca sa devii notar ar fi indicat sa urmez profilul uman, dar daca iti place fizica si matematica poti merge mai bine pe real, caci la uman se pune baza pe limbi straine. Daca alegi mate-info ai sa faci mate vreo 5-6 ore si 2 ore de fizica si chimie, la stiintele naturii(tot real) faci 4 ore de mate, 3 fizica si chimia si biologia depinde de la un liceu la altul; unele fac 2 ore chimie si 3 biologie, altele 3 bio si 2 chiemie, si cam asa ceva. tu hotarasti acum.

| denismaria92 a răspuns:

Daca iti place fizica si matematica du-te la un profil real. clar. nu iti trebuie limbi straine. se invata cu timpul. succes.