| giulyPrinCopaci a întrebat:

As vrea si eu cateva detalii despre profilul de stiinte sociale.Cate ore din fiecare materie se fac pe saptamana, cate teze se dau pe semestru, daca greu...

Răspuns Câştigător
| Vallutza a răspuns:

Pai ai 4 teze : romana, logica, engleza, istorie/geografie.
Clasa a 9a s-ar putea sa ti se para un pic mai grea, ai si 2 ore mate, 2 fizica, 1 chimie si 1 bio. 3 engleza si 4 romana, 2 franceza, 2 logica

Nu este asa greu, eu sunt a 11a si anul asta nici nu imi dau seama cand a trecut, a fost super din toate punctele de vedere scolare, nu am avut de invatat cine stie ce, iar daca era vreo ceva era destul de usor, plus ca anul asta am scapat de biologie, chimie si fizica din materiile reale si mai avem doar mate care o sa fac si la anul.
Este un profil destul de bun si usor, daca te tenteaza eu te sfatuiesc sa urmezi acest profil! :*

Succes in continuuare!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu.as vrea si eu sa stiu