| cosminboy12 a întrebat:

Astazi am luat un 4 la istorie sunt foarte suparat nu am mai luat 4 pana acum niciodata o sa raman corigent-repetent nu stiu ce sa fac please raspunsuri sa ma calmez funda!

10 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Stai linistit frate, nu e mare suparare pentru un 4, il poti indrepta cu o nota mai mare.

| zurick a răspuns:

Un 4 îl repai tu stai liniștit!
Eu la toate materiile am note de ăstea înafară de mate și de română.
crying
Spune-i profesorului să te asculte, învață lecțiile, răspunde la ore și cam atât.
Baftă!

| Niiiicu a răspuns:

Stai linistit, o sa mai urmeze si 3 si 2 si in final 1

| Johndoe2023 a răspuns:

Un mic sfat din partea cuiva care a trecut prin scoala si 2 universitati fara prea multe complicatii si fara a se omori cu invatatul
un 4 nu este nici o problema, mai ales daca este primul 4. o sa se iveasca o oportunitate cand o sa inveti si o sa iei o nota sau mai multe note mari pentru a remedia media

| cookie01 a răspuns:

Nu dispera, stai calm. Cu totii cred ca am luat macar vreun 4 la scoala si nu a fost o tragedie. Pertea buna e ca iti poti corecta media si nu mai rapai corigent. Repetent ramai numai daca ai mai multe corigente sau daca ramai la istorie pe ambele semestre si daca nu iti treci corigenta. Deci pana acolo e o cale lunga. Se mai intampla sa iei si 1 si 2, si tot nu ti se taie capul. Calmeaza-te, treci peste si concentreaza-te sa iei o nota mare in continuare.

| 1234dany5 a răspuns:

NU o sa ramai repetent din cauza unui 4! laughing stai calm si eu am luat un 3 la Fizică dar nu m-am agitat foarte tare deoarece stiiam că mai am un 8 care adunat cu 3 =11 impatit la 2 =5.50 (6) deci ptr.asta nu o sa raman repetent! si oricum m-am gandit si ca pe parcurs voi mai lua note si poate imi voi face media mai mare happy deci un 4 nu e atat de grav(multi copii au 4); Anul trecut am avut la germană 8 7 10 dar. am luat si un 4! Media mi-a iesit 7 iar pe semestrul 2-10 tongue deci media de pe amandoua=7.50(8)! dacă inveti si vrei sa-ti corectezi acel 4 luand note mai bune si asa o sa ai media mai mare! NU ramâi CORIGENT asa usor! laughing

| AndreiSaigo a răspuns:

Nicidecum,eu atatea note de 4 si de 3 aveam.Si am trecut.

| eu1234512345 a răspuns:

Daca mai iei 10 pana la sfarsitul semestrului nu o sa ramai corijent (cred)

| xShaarawy a răspuns:

...Deci daca n-ai mai luat niciodata un 4 n-ar trebui sa fie o problema.
Asta inseamna c-o sa-l remediezi.
Si eu am 2 de 4 la geografie si sunt sigur c-o sai remediez deci nu-ti face problemebig grin

| alinuta34 a răspuns:

Este doar un 4. O sa mai iei multe note ...In ce clasa esti?happy