| Mayy a întrebat:

Astia de clasa a 12 a, care am terminat in 27 mai, mai primim alocatie luna viitoare, adica pe luna iunie?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform Legii 61/1993, privind alocatia de stat pentru copii, aceasta se acorda pana la varsta de 18 ani. Dupa aceasta varsta se acorda doar celor care urmeaza cursurile invatamantului liceal ori profesional, pana la terminarea acestora, cu conditia sa nu repete anul. Daca ai terminat cursurile in luna mai si ai depasit varsta de 18 ani mai nu mai primesti alocatie pe luna iunie. Numai bine!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform Legii 61/1993 privind alocatia de stat pentru copii aceasta se acorda pana la varsta de 18 ani. Dupa aceasta varsta se acorda doar celor care urmeaza cursurile invatamantului liceal ori profesional, pana la terminarea acestora, cu conditia sa nu repete anul. Daca ai terminat cursurile in luna mai si ai depasit varsta de 18 ani mai nu mai primesti alocatie pe luna iunie. Numai bine!

| 9gag a răspuns:

Posibil sa nu mai primim pentru ca anul scolar s-a incheiat in mai...

| marcela290 a răspuns:

Da sigur ca da

| dana_9056 a răspuns:

Da se primeste! funda?

| theiaaa a răspuns:

Se primeşte până în august inclusiv. big grin.