| marria a întrebat:

Ati citit cv de john saul? va place?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu citesc Saul, imi place foarte mult. A fost o perioada in care imi cumparam cate o carte de-a lui la fiecare salariu...acum mi s-a mai stins din elan, nu imi mai ajunge pentru carti. Dar iubesc autorul, mi se pare genial.happy

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu le-am citit in adolescenta pe toate si mi-au placut la nebunie. Intre timp apreciez mai putin romanele horror.

| TipulVerde a răspuns:

Saul, e prea tare omul, in top trei alaturi de Stephen King si Clive Barker....citeste-l, e super

| rael a răspuns:

1. Se arata furia oarba
2. Cosmarul
3. Casa de la rascruce
4. Roiul
5. Cei neiubiti
6. Vocile
7. Clubul Manhattan
8. Umbra
9. Protectorul
10. Creatura
11. Prezenta
12. Intuneric
13. Fulgerul negru
14. Mana dreapta a diavolului
15. Chinuieste-i pe copii
16.Al doilea copil
17. Somnambulii
Am citit vreo doua -trei, este un scriitor de romane horror, cartile sunt bine scrise si chiar mi-au placut mult, dar cred ca nu rezisti sa le citesti pe toate ( asta depinde si ce gen de literatura preferi ), incepi la un moment dat sa descoperi cam acelasi tipar dupa care sunt "croite" toate. ( Am citit :Creatura, Al doilea copil, Umbra, cred ca atat )

| marria explică:

Am citit si eu roiul creatura intuneric fulgerul negru si pedeapsa pacatosilor...fiecare are cate un subiect deosebit...eu sincer nu ma mai satur de cartile lui care desi sunt foarte usor de citit au subiecte care te fac sa nu le mai lasi din mana...asta daca te pasioneaza genul... vroiam sa stiu daca va plac cartile lui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm... Saul! Intradevar este un scriitor aparte, care imbina spaima cu teroarea si suspansul, toate aflate sub patronajul psihicului uman!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da imi place mult

| CrazyArth a răspuns:

E genial omu...iti recomand sincer Casa de la rascruce, Vocile, Cei neiubiti si proiect divin :]. pentru ca le'am citit sh sunt bestiale! Poti citi si umbra sau al doilea copil am auzit ca sunt tari :]

| thelady a răspuns:

Hmm... da intr-adevar e un scriitor cu greutate. Mi-a placut pentru ca intr-o oarceare masura se observa o tenta psihologica asociata cu obscurul si complexitatea psihicului uman. Iar dupa parerea mea un scriitor bun este acela care reuseste sa isi transpuna cititorul in mijlocul actiunii, iar pe mine una m-a transpus cu siguranta in mijlocul tenebrelor si a grotescului adesea abordat de el. Asadar ramane un nume pe care nu poti sa il treci usor cu vederea...happy