| mariusvl a întrebat:

Ati fost exmatriculati din cauza absentelor? Cat de mult chiuliti?

2 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Nu chiulesc in general.Nu vad de ce-as face asta, nu am profesori foarte exigenti, in general invat, in fine.Mai plecam prin a9-a si a10-a de pe la fizica, mai ales ca i se cam pusese profesoarei pata pe mine si ma asculta in fiecare ora, chiar daca nu-mi punea nota, si la cate o ora la care, efectiv, eram prea obosita/nervoasa/plictisita sa mai stau. N-am avut niciodata mai mult de 10 absente pe semetru, si alea erau motivate.Nu fac din chiulit un hobby, daca mi-e rau, ma invoiesc, daca nu-mi fac tema/nu-mi invat, imi cer scuze de la profesor, etc, nu ma mai complic cu absente si tot tacamul.In a9-a si a10-a, dirigintele motiva foarte usor absentele, ziceai doua scuze si gata. El era constient ca multi baga verzi si uscate, dar acum isi ia revansa, nu motiveaza decat pe baza de scutire sau telefon de la parinti.laughing

| mariusvl explică:

Ok bogdansl chiar ar trebui sa scrii o carte despre chiulit ca vad ca te pricepi. mersii de raspunsuri