mira
| mira a întrebat:

Ati inceput sa achizitionati albumele de prezentare a marilor muzee ale lumii puse in vanzare de "Adevarul"? Sunt foarte bune pentru elevii care cauta adesea comentarii ale unor tablouri celebre, dar si pentru noi ceilalti toti.Pana acum au aparut "Ermitaj" si "Luvru".

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Da. Am luat si eu Luvrul. Chiar am aratat albumul elevilor mei. Daca nu contine ultimul CD al nu stiu carui manelist sau ultimele tendinte in materie de bulendre, n-are nicio valoare pentru ei.
Iar comentariile, da. Ok. Sunt clare si pe intelesul oricui. Cu conditia sa fie citite. Or, pentru copiii astia, cea mai mare pedeapsa este sa-i obligi sa citeasca ceva. Orice. Nu conteaza.

3 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Da, le-am cumparat pe amandoua desi la Luvru am fost si mai am album si pliante. Ermitajul mi-as dori sa-l vad, dar nu cred ca e posibil decat in album.

| Tera a răspuns:

Am cumparat muzeul Luvru si pot spune ca e foarte interesanta. Da sunt bune pentru elevi pentru ca au un limbaj simplu si usor de inteles si binenteles pentru persoanele adulte. Este explicat foarte bine despre fiecare tablou in parte si in plus ai o harta cu muzeul si alte curiozitati.

| PeeWeeVi a răspuns:

Eu am luat doar ce mi-a trebuit.Adik muzeul din Franta, Acela gratis, acela ca Tutankamon si restul nu prea le-am mai luat pentru. ca mi-am luat ''In jurul lumii'' o colectie si mai frumoasa pentru. ca are DVD.Este superb. N-am pirdut nici un nr. din colectie.