| Adriannae a întrebat:

A dat cineva Cambridge-ul (CAE)? Voi de unde ati cumparat cartile cu teste? Eventual un site, pentru ca in Craiova nu cred ca e sediu British Council? Ce proba vi s-a parut cea mai grea? Merci. Funda

Răspuns Câştigător
| StefiBlue a răspuns:

Eu am dat in decembrie 2010 si cele mai multe carti mi le-a cumparat profa mea sau le-am primit de la ea. Un site ok ar fi www.okian.ro de unde poti cumpara manuale si carti de teste. Nu stiu ce proba a fost mai grea dar cred ca english in use pentru ca mie in general nu-mi place gramatica si chiar mi s-a parut grea.

2 răspunsuri:
| TuchleiMihai a răspuns:

Daca tot dai un test pentru engleza, e mai ok sa dai IELTS'ul, e recunoscut de mai multe universitati si facultati straine decat cambridge, e recunoscut si la nivel corporate.

http://www.ielts.org/default.aspx

| andremar a răspuns:

Le poti cumpara de pe:
www.elt.okian.ro
www.carturesti.ro
www.okazii.ro
Poti downloada, free de pe www.scribd.com