| † RคŁûċค ◕ a întrebat:

am d facut un referat despre george calinescu care sa fie de minim 10 pagini. din ce m-am documentat de pe net.am gasit 4 pagini... ce mai pot scrie? am facut biografie, operele lui si cateva citate+ o poza.

Răspuns Câştigător
| gigiro a răspuns:

Informarea cea mai buna o faci intr-o biblioteca daca nu ai bani sau nu detii o carte despre GC. Uita-te pe :Istoria Literaturii Romane, si mai ales citeste-i, foarte frumoasele romane.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poţi încerca să preiei ceva din prefeţele romanelor lui George Călinescu : Enigma Otiliei, Scrinul negru, Bietul Ioanide. Poate le găseşti la biblioteca şcolii.