| ChiaraSuperstyle a întrebat:

Am de facut la scoala un proiect in care trebuie sa ne alegem o tara si sa scriem ce obiceiuri si traditii are. Ce tare credeti ca ar fi cea mai potrivita? Vreau sa aiba obiceiuri si traditii mai specialehappy Dau fundita pentru. cea mai buna idee :*

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Eu as alege China, Japonia, India, Rusia sau Spania. Chiar au traditii mai speciale, unele chiar de neinteles pentru noi.

| mihaibrasov a răspuns:

Rusia. Scrii doar asa : frig si vodka! Yeah!

| Alexandraaaaa2696 a răspuns:

Buna.Pai China; Rusia sau Franta.:d.

| Jeny1 a răspuns:

Http://www.muzeultaranuluiroman.ro/......unu.html-- tu ce zici? Doar tu decizi!

| AndrogynBeauty a răspuns:

Spania e o variantă bună...cuceritorii Americii de Sud...

| Ryuzaki a răspuns:

Fara indoiala Japonia, ai avea foarte multe de scris despre ea.

| TwlGirl a răspuns:

Brazilia, India... alege ceva exotichee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alege Egiptul.

| YaSs a răspuns:

Buna! Eu zic sa cauti ceva despre Franta... din cate am auzit au obiceiuri!

| scarlettmacheama a răspuns:

Hmmm Hai sa vedem... Liechtenstein (interesant si este ultima tara care a dat drept de vot femeilor prin anii '80), Israel (o istorie tumultuoasa, diversitate etnica si nenumarate traditii), India (hinuism, influenta britanica si o civilizatie milenara), Chile (relief, traditii si cutremure) sau Cuba... happy Scarlett