| codrincodrin a întrebat:

Am de facut un proiect la bio si nu am nicio idee. Ar putea fi despre mancare sanatoasa si altele. As vrea sa-mi dati si niste idei de titlu pentru proiect. Multumesc.

1 răspuns:
| anonimcuA a răspuns:

O alimentatie sanatoasa nu se bazeaza pe excluderea anumitor alimente (deoarece fie ca faci exces fie ca te abtti de la ele tot te poti inbolnavii Ex; daca te abti de la zahar ai sanse mari sa faci diabet care se face si de la exces, dar cred ca stiai asta). o alimentatie sanatoasa se bazeaza pe consumarea moderata a alimentelor. Exista "medicamente " naturiste mult maiu bune decat cele din farmaci si fara reacti adverse cum ar fi uleiul de marihuana sau argintul coloidal. documenteazate putin mai mult