| D[:x] a întrebat:

Am de facut un referat la chimie despre poluare. M`am gandit sa scriu despre explozia de la Cernobil. Credeti ca e o idee buna, tinand cont ca sunt clasa a VII-a?
Daca aveti si alte idei sunt bine primite.

Sper ca intrebarea sa nu fie reportata.

Multumesc!

3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Pai, acesta a fost un accident, tu trebuie sa faci un referat despre poluarea cauzata de activitatile umane, nu de accidentele rezultate in timpul acestor activitati. Si poti gasi subiecte destule: industria negrului de fum de la Copsa Mica, industria sulfului de la Baia Mare, cimentul de la Alejd, exploatarile de aur in care s-a folosit cianura, etc.

| Zenithf a răspuns:

PS, tu nu ai cerut sa-ti faca altcineva tema, ai cerut doar sa ti se spuna daca ideea ta este buna, eu zic ca este o intrebare ok si cine te-ar raporta ar fi un idiot.

| alexutu001 a răspuns:

Buna, eu sunt de parere ca este buna si tema pe care ai ales-o tu tot poluare este considerata, dar poti sa mai vorbesti despre emisiile de gaze de la masini (smog-uri) poluarea termocentralelor, aruncarea gunoaielor pe oriunde poti sa spui cat de greu se degradeaza un pet happy bafta si sper ca ti-am fost de foloshappy