| eubettyrose a întrebat:

Am inceput sa citesc si nu mai am nici o idee despre ce carti as mai putea citi...sad Puteti sa-mi dati voi o idee? Mentionez ca imi plac cele SF dar nu cu vampiri sau extraterestriilaughing Orice raspuns e bine-venit! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| christine044 a răspuns:

Iti recomand ''Las-o mai moale cu fantomele'' de Megan Crewe. E aparuta recent, asa ca e posibil sa nu gasesti in biblioteci, dar la librarie sigur ai noroc. E destul de captivanta si usor de citit. De asemenea, in caz ca vrei sa schimbi putin ''stilul'', incearca ''Dama cu camelii'' de Dumas fiul, sau ''De veghe in lanul de secara'' de J. D. Salinger.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu ai citit inca iti recomand cele mai celebre cicluri din istoria SF-ului: Frank Herbert - Dune si Isaac Asimov - Fundatia. Sunt romane foarte frumoase si cred ca o sa-ti placa. Lectura placuta!

| CartideCitit a răspuns:

Idei pentru ce carti ai mai putea citi gasesti aici:
http://www.cartidecitit.ro/Carti-Bune. Recenziile te vor ajuta sa identifici ce ti se potriveste.

| Maximus a răspuns:

Incearca cartea "Ecouri de dincolo de moarte" de Johan Theorin, o carte exceptionala (politist). Cartile "Mein Kampf" de Adolf Hitler, "Hitler si societatile secrete" de Philippe Valode (istorice) cartea "O noapte cu ghinion" de Damian Stanoiu (comedie-politista), orice carte de Jules Verne (aventuri), cartea "Viata ca autosugestie" de Dan Gogleaza (sinteza psihoterapeutica), "Sugestie si sugetibilitate " de Ion Ciofu, cartea "Cum au pierit milioane de negri" de V. M. Tranvinski, cartea "Codul lui da Vinci" de Dan Brown, si orice carte iti cade in mana. Iti recomand sa nu judeci o carte dupa titlu.
Maximus

| Schmuky a răspuns:

Incearca seriile "Tara Duncan", "Septimus Heap" "Tunele" "Dragonul Majestatii Sale" "Narnia" atatea imi vin acum in minte... Funda?