| deea27andreea a întrebat:

Buna am nevoie de ajutor! Imi trebuie urgent o declaratie de dragoste! Cine ma ajuta primeste funda!
Multumesc anticipat!

P. S.: Poate fi si in versuri(dar cu rima) dar poate fi si in proza.

4 răspunsuri:
| Angelik_6250 a răspuns:

Te iubesc precum albina iubeste miereasmug

| Klepto a răspuns:

Nu-s talentata, dar sunt inventiva,
Cand nu vine imaginatia dau pe TPU directiva,
Stiu un lucru, ca te iubesc,
Sau ca tema nu mi-am facut-o si nu vreau sa chiulesc,
Cand te vad lacrimile ma napadesc,
Si am sentimente puternice care ma fac sa te doresc,
Pacat ca nu stiu sa vorbesc,
Sau ca sa te aburesc,
Cand te vad limba mi-o inghit,
Asa de tare m-ai ravasit,
Dar limba-mi revine dupa ce trag un sughit,
Si un suspin, ca nu te am pe tine de a dragostei buimacit.Deea ma numesc si nu ma tem sa spun ca te iubesc,
Doar ca nu pot sa-ti spun in fata ca pe loc rosesc,
Si nu sunt sigura pe mine c-am sa reusesc,
Sa-ti spun ce sentimente in mine salasluiesc.
Te iubesc, dar nu stiu cum sa ti-o spun,
Sentimentele mele nespuse ma rapun,
Vreau sa-ti spun, dar nu stiu cum,
Vreau sa fi al meu acum.
Don'soara 3725, nu pot sa-ti spun deea, ca urasc numele asta, dupa cum vezi, chiar si un prost poate ca sa faca niste rime aburite, incearca si tu, poate esti urmatoarea Keats.
Oricum niste vorbe venite din inima, bat la fund orice aberatie fantastica pe care o poti scornii.

| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Fa! Esti ce-a mai frumoasa vaca din lume! Cand te-am vazut beata muci in club mi-am zis: " Pe asta sigur o F*T! " Si chiar asa a fost! Ai cedat mai repede decat un electrocasnic made in china! Cand mi-ai facut oral a fost fantastic pana in momentul cand ai vomitat pe mine. Dar eu te iubesc panarama mica ce esti si trec peste asta! Baby, vrei sa fi s-o tii pe-a mea?

| CubDeGheață a răspuns:

Nu ai nevoie de versuri sau texte, sau povesti de adormit copiii ca sa-i spui persoanei iubite ce simti... spune`i cu cuvintele tale. Eu asa as face si nu uita in incheiere, clasicul "Te iubesc".

Daca acel cineva te iubeste va aprecia ca nu ai cautat pe net sau prin carti texte scrise de altii si ca i`ai spus sincer ce simti.
Bafta thumbs up!