| grosumira a întrebat:

Am nevoie de niste defecte/calitati care incep cu litera U, L, I.

Răspuns Câştigător
| ramonika125 a răspuns:

Defecte:urat,invidios,laudaros, uituc,lingau,las,inutil,lacom
calitati:iubaret, loial,util, inimos, lucid, umil, uimitor,
Litera L
Calitati: Personalitatea ta este creativa si curioasa, ceea ce iti poate conferi chiar anumite valente artistice. Daca ai ales deja o cale ce are legatura cu arta, probabil ca esti foarte dedicat/a acestui domeniu si aprofundezi cu placere toate informatiile oferite de carti sau profesori. In general, esti o fire dedicata studiului si cunoasterii.
Defecte: Datorita dorintei tale de a controla totul in jurul tau, ai tendinta de a manipula oamenii.

Litera I
Calitati: Personalitatea ta este extrem de sociabila si deschisa, dar ai si un farmec aparte, stralucitor, ceea te face sa fii mereu in centrul atentiei. Esti comunicativ/a si intelegator/oare fata de cei din jurul tau, fiind, astfel, unul/una dintre cele mai placute prezente din cercul tau social.
Defecte: Ai face orice pentru a fi in centrul atentiei.

Litera U
Calitati: Firea ta seducatoare te indeamna sa fii intotdeauna preocupata de imaginea ta si de efectul tau asupra celor din jur. Iti place sa faci mereu o impresie foarte buna persoanelor pe care le cunosti, avand, de asemenea, o personalitate diplomata si comunicativa.
Defecte: Ai tendinta de a denatura adevarul si de a-ti masca intentiile reale.

funda?

6 răspunsuri:
| Laura0 a răspuns:

U umil util/uitat uscat umed
L lamentabil lasat lucid lustruit
I ingenios inventiv iritant

| DDoctorita a răspuns:

DEFECTE: urat, irelevant, lenes.

CALITATI: uimitor, ireal, luptator

=)

| ChiyoTheo a răspuns:

Lacom, inocent, iubaret, util, iscusit, ursit

| didi66 a răspuns:

Calitati: uluitor, unic, uimitor, util, loial, legal, lider, lingusitor, inteligent, implicat, impartial, inspirat
defecte: urat, uleios, lenes, ilegal, ilicit, irascibil, iritat
Sper sa te ajute happy

| PataCosmina a răspuns:

Defecte:Uzat,Las,Incapabil
Calitati:Umor,Lucid,Inteligent

| TheoThe a răspuns:

Incorect, loial, las, sorry nu-mi vin altele in minte