| MirunaIliescu a întrebat:

Bună! Am o întrebare legată de mediile neîncheiate pe semestrul al doilea. Am avut deja o notă și nu am putut să merg la ultimele ore pentru a primi o a doua notă ca să-mi încheie media. Astăzi situația mea a fost dată, ca fiind neîncheiată la materia cu pricina. Ce se va întâmpla mai departe? Am avut media 9, 73 semestrul trecut, iar notele mele sunt destul destul de ok. Mulțumesc anticipat big grin

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se va intampla ca vei fi declarata amanata la respectiva materie si va trebui sa sustii un examen (scris si oral) din materia sem.II.
Media obtinuta la examen va fi media sem.II. Daca aceasta medie va fi sub 5 si impreuna cu media sem.I nu o sa dea media anuala cel putin 5 vei ramane corigenta si va trebui sa sustii examen de corigenta.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Fiind neîncheiat, va trebui să te prezinți la un examen în vară, undeva înaintea sesiunilor de corigență, iar nota de la acel examen se va pune în catalog ca să ți se poată încheia media. Tu sună la secretariat și întreabă când e examenul.