| anonima_5010 a întrebat:

am o mare problema.Inainte aveam emotii decat la examene sau teze, dar acum am emotii cand citesc si tema la romana, ma asculta, sau am un test.Va rog sa ma ajutati. Dau fundita

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Mai stai linistita, noyele sunt de la 1 la 10, nu trebuie sa te panichezi, doamne fereste, cazi intr-o depresie, din cauza unor note? Tu concentrreazate pe materiile care iti plac, si lasa nu pune ata suflet, deoarece daca ai o greseala nu inseamna ca esti proasta, desteptaciunea se vede in propriile tale cunostinte, in interiorul tau, nu in niste note, care acum se obtin numai pe pile!

Nu te mai panica, fa ceva recreativ, ce te linisteste, sarbatori fericite!

Pa, pa.

2 răspunsuri:
| playstow a răspuns:

Stella are mare dreptate.
eu as mai adauga sa consumi inainte de ore 2-3 patratele de ciocolata.are efect asupra emotiilor.nu stiu de ce, este verificata, probabil cacaoa actioneaza asupra sistemului nervos central exact acolo unde sunt stimulii emotivi.

| TheDarkAngel a răspuns:

Stella are fff mare dreptate, si eu eram odata ca si tine.acum, daca am invatat, inidiferent daca dau teza, test sau ma asculta sunt sigura pe mine, si in plus, daca as fi panicata, as raspunde mult mai prost decat daca as fi linistita...si faza cu ciocolata ii buna...big grin