| Ralucii a întrebat:

Buna am ramas corigenta la mate si as vrea si eu sa stiu cum e la corigenta pentru cei care au fost corigenti sa-mi spuna ce ne pune sa facem adica ne da un fel de test sau cum?
dau funda :*

8 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @Ralucii! Testul se dă din materia picată. Părerea mea este că ar trebui să vorbești cu profesorul examinator, eventual să te îndrume până la examen. În felul acesta ai avea o bilă albă, ar putea crede chiar că ești interesată. Of, încearcă să iei note de trecere de acum încolo!
Spor la carte fetică și baftă la examen!

| MMihai a răspuns:

Citește ce am scris acestei fete despre cum trebuie înțelese și introduse noțiunile în matematică, științe și tehnică :
( Exemplificarea am făcut-o pe noțiuni de matematică.)
http://www.tpu.ro/......etc-acuma/

I-am scris și postii, dar tu să reții ce trebuie, despre gen proxim și diferență specifică.
Ai rămas corijentă că ai avut goluri din anii de studii anteriori și că nu te-ai omorât cu învățatul la mate!
De fapt matematica nu se învață, ca pe o poezie, matematica trebuie înțeleasă și trebuie să înțelegi fiecare cuvânt == noțiune cu care lucrezi.
Deci la matematică trebuie să gândești la cea ce înveți.
Și trebuie să înțelegi despre ce este vorba!

| harciog a răspuns:

Reptile,reptile,reptileeeee,nepotul dinozaurului.

| DUTCH a răspuns:

Succes happy mai demult la mine a fost o prietena corigenta pe clasa a 7-a si profesorul i-a dat chestii de geometrie foarte simple, nu i-a dat test. a scos-o 3 zile la tabla si a trecut-o ( in fine, i-a mai dat o palma dupa cap sau doua )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu vrei sa ramai repetenta trebuie sa ai media in semestrul 2 8 sau mai mare.

| AdriannaAdry a răspuns:

Da iti da un test, profesorul care te-a lasat corigenta. daca faci bine la test treci.

| Simoo14 a răspuns:

Eu nu am fost in viata mea corigenta si nici nu vreau, dar din ce am auzit de la unii colegi te pune proful de mate care te-a lasat sa faci exercitii -teste daca le faci bine treci dar nu neaparat pe toate daca le faci pe majoritatea treciwinking. Sper ca o sa treci:*

| Lorena55 a răspuns:

Pai faci lectii toata vara si la sfarsit dai un test si dac a il treci scapi de corigenta.