| AnnA_8929 a întrebat:

happy am si eu o intrebare: daca fac liceu cu profil de stintele naturii as putea sa urmez dupa aceea facultatea de jurnalism? de fapt ce materii ar fi necesare pe langa romana?

Răspuns Câştigător
| PinkPanther a răspuns:

Buna, nu conteaza ce liceu termini poti sa dai la orice facultate important e sa feaci fata materiilor pe care nu s-a pus accentul in liceu si se pune la facultate. Nu ar trebui sa ai pb, ci mai multi intampina probleme daca sunt la liceu la uman si dupa aleg o facultate pe real.

3 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Poti sa dai la jurnalism, dar, nu are rost sa te chinui la bio chimie cand poti sa treci prin liceu fluierand la filologie ci sa-ti fie usor si la facultate.La filologie o sa faci mai multa romana si limbi straine decat la bio chim.o sa aveti ore de discutii libere,compuneri, comentat, asta te ajuta la facultate.Da la filologie.

| Sl0 a răspuns:

Pentru Jurnalism ar fi trebuit sa te duci la filologie.Nu cred ca stiinte ale naturii are vreo legatura cu jurnalismul.Dar na cred ca poti.Mie se pare mie sau acum nu mai vrei medicina?

| sweetkitty222 a răspuns:

Ar mai fi necesare limbile straine, dar eu nu pot sa te oblic sa dai la filologie.