| anonim_4396 a întrebat:

Daca pe primul semestru mi-a iesit media 5 la mate iar pe al doilea media 4 treuie neaparat sa mai dau corigenta? Cineva mi-a spus ca nu si nu prea cred.

Mersi.

16 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Greseste acel cineva.Fa-ti media intre ele si sa vezi ca nu iti da medie de trecere.

| vioreld a răspuns:

Da, dai corigenta pentru ca media anuala nu se rotunjeste. Tie iti iese media anuala 4, 50 deci trebuie sa dai corigenta. La corigenta trebuie sa iei nota 5.

Succes!

| katherine09 a răspuns:

Da trebuie sa dai corigenta pentru ca media generala pe cele 2 semestre este 4, 5 si ca sa promovezi trebuie sa fie peste 5. Daca aveai 6 pe primul semestru nu mai trebuia sa dai.

| unknownn a răspuns:

Trebuie sa o dai...media iti iese 4, 50 care nu se rotunjeste

Baftă la corigenţă!

| renee14 a răspuns:

Pai trebuie sa o dai pentru ca media anuala iese 4.5 si asta nu se rotunjeste ca cea semestriala.
imi pare rau ca esti in situatia asta

| Prigatdevisine a răspuns:

Daca ti-a iesit media 4 pe al 2 semestru. evident ca trebuie sa dai corigenta...normal ...in cazul in care nu vrei sa repeti anul :*

| pufulete17 a răspuns:

4+5=9/2=4.5 deci rotunjit 5! deci NU mai dai corigentawinking

| Andrewz a răspuns:

Da trebuie sa iti iasa cel putin 5 pe ambele iar cu 5 si 4 ai 4, 50

| Kruger2 a răspuns:

Da. Media generala e 4.5 deci da. Trebuie sa te prezinti la corigente.

| Sonnayasashikushinaide a răspuns:

Din cate stiu, nu

| MariusMarius96 a răspuns:

pai am patit-o si eu si da trebuie s-o dai deoarece e ca si cum ai ramas corijent adica nu conteaza pe ce sem. iei 4, trebuie sa promovezi!winking sper ca te-am ajutat. funda ca asa ai zis!

| Sor0N a răspuns:

Daca e nevoie trebuie sa o dai ca altfel vei veni toata vara la scoala iar daca nu vii repeti anul scolar. Funda!

| 47dadi a răspuns:

Nu trebuie.Eu am luat anul trecaut 4 la istorie pe primul semestru iat pe al doilea la fel.

| Arekandera a răspuns:

Media de trecere trebuie sa fie minim 5.

| GeorgianaCernic a răspuns:

Pai cred ca nu o dai dar depinde cum sunt profesori. dar vreau sa ma ajuti cu ceva ai un cont lady popular nu conteaza ce nivel vreau sa ma uit putin e ceva urgent!

| vlad_3555 a răspuns:

9:2= 4. Nu trebuie sa mai dai corigenta!
Raspunde si tu la o intrebare de-a mea de la joc/pc online :
Am descarcat fifa 2011... asa incepe.