| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare pentru cei care sunt acum clasa a 9-a sau pentru cei care stiu. Ce subiecte s-au dat anul trecut la admiterea de liceu la engleza (oral si scris)?

3 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
La scris primeşti exerciţii de gramatică (în care trebuie să pui timpul corect sau să scrii forma potrivită a cuvântului, de exemplu), iar la proba orală ţi se dă o imagine pe care trebuie să o descrii sau tragi un subiect despre care vorbeşti.

| Alessandro a răspuns:

Bună.
Petru admitere la liceu?
La clasele aVIII-a se dă doar matematică și română scris.
Pa-pa.

| Silviu_7451 a răspuns:

Ori dai examenul bilingv ori dai un simplu test predictiv la inceputul anului daca ai ales intensiv engleza. Examenul bilingv e pentru copii de clasa a5a. Este foarte foarte simplu. La oral te pune sa dai buna ziua si sa spui cum te cheama si cati ani ai. E chiar penibil. Nu iti face griji.