| Ramona7 a întrebat:

am si eu o nelamurire..azi la ora de biologie profesorul nostru lucra cu niste elevi la tabla un fel de probleme si eu cu inca 7 colegi nu am scris tot ce era pe tabla, cei mai multi stateau pe telefon, eu imi scriam la alta materie( desi nu vazuse asta) si la un moment dat s-a ridicat si a vrut sa vada daca au scris toti..in fine a vazut ca eu aveam doar o problema scrisa din 3 si ne-a pus 2 tuturor celor care nu aveam scris. Nu ne-a pus nicio intrebare sa vada daca macar eram pregatiti( desi eu cel putin eram) si mereu venisem pregatita la el( fapt pentru care aveam inca un 9 si un 10). Acum intrebarea este: voua vi se pare corect si normal sa i pui unui elev 2 nu pentru ca nu si invatase sau ceva, ci doar pentru ca era ca absent la ora lui?

3 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Nu inteleg de ce ii tolerati prostiile astea. Eu as face reclamatie la director.

| WhiteLife a răspuns:

Nu e vorba de cat de corect e, e vorba de cat de "legal" e. Si problema nu e daca sa te duci la director sau nu, ci problema e daca merita sa te duci la director riscand ca profesorul sa te vada cu ochi rai.

| Emmy0000 a răspuns:

Probabil e o fire mai impulsiva si mai afurisita. A considerat gestul vostru ca o lipsa de respect. Dar acum depinde si ce motiv aveti de nu ati scris. Daca nu ati facut-o pentru ca au scris urat si prea repede, inteleg. Profesorul ar trebui sa ii advertizeze pe elevii care ies la tabla sa scrie frumos, ca sa nu scrie cei din banca prostii. Eu daca eram in locul sau asa faceam, va ascultam. Ati stiut, ati scapat, dar cu morala..nu ati stiut, 2. Si eu era o data sa iau 4 din cauza unei chestii minore. Nu am luat dar era. Tot o prostie d-asta, m-am intors in ora de desen la o colega sa ii dau ceva si profa s-a enervat laughing. Peste ani iti vei aminti si vei rade de aceste patanii! Dar nu e ok sa agreezi acest lucru, te poti adresa doamnei directoare sau doamnei diriginte. Care e mai normala laughing. Bafta multa si sper ca te-am ajutat! :* Fundaa? big grin