| anonim_4396 a întrebat:

Am si nevoie de ajutoor urgeeent!
Trebuie sa fac o scrisoare de intentie pentru,, postul" de presedinte al consiliului elevilor din liceul in care invat.
Am gasit numai modele pentru persoane care doresc sa se angajeze la o firma oarecare.
Cine ma ajuta si pe mine?
Funda! happy

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

In scrisoarea ta de intentie iti exprimi dorinta de a ocupa aceasta pozitie dupa care arati din ce motive te consideri potrivita pentru a fi presedinte al consiliului elevilor( foloseste expresii de genul "am realizat ", "m-am implicat ", "am reusit sa ","am primit recunoasterea colegilor pentru " etc. ). Nu uita sa adresezi scrisoarea (formula de adresare!)celor care, bineanteles, prin votul lor te vor alege.
Succes!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intreaba si tu pe parintii tai! Ei au mai facut la viata lor multe ca astea si cred ca isi pot rezerva macar cateva minute sa iti arate un model ca lumea si cum sa il redactezi in contextul potrivit!
Asta daca chiar nu ai gasit nimic pe net! Problema e, ca nu prea stiu nici cei de aici! Sunt numai copii care pun intrebari de teme!
Poate iti va raspunde cineva mai in varsta, mai asteapta!