| andreiuu10 a întrebat:

am terminat clasa a 8-a şi am media de admitere 7, 54 şi vreau să-mi spuneţi nişte licee din Iaşi. dau funda pentru cel care-mi spune cele mai multe licee!

Răspuns Câştigător
| Sadop a răspuns:

1. Liceul Tehnologic Economic Virgil Madgearu. ( comert - 7.47, economic - 7.27, turism - 7.42, banqueting- 7.42, industrie alimentara - 7, 92 ).
2. Liceul Economic de Turism ( Eco 3 ).
3. Colegiul Tehnic Gheorghe Asachi.
Poţi încerca şi la Economic Administrativ ( Eco 1 ). Ultima medie de anul trecut a fost 8 la comerţ şi 7.94 la economic, însă anul acesta mediile vor scădea.
Dacă te decizi să pui prima opţiune Economic 1, pune a 2-a Economic 2 cu profilele sale.
Este un liceu destul de bun şi serios.
Baftă!

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi lista liceelor şi mediile din 2013 ( în ordine descrescătoare ) la linkul :
http://www.admitereliceu.ro/......iceu-pas-2

Cel mai probabil, va fi o scădere la unele licee/profile, media va scădea cu maxim 0, 5-1 p : deci la un liceu la care s-a intrat cu 8.90, e posibil ca să se intre cu 8.50 - minim 7.90 :)

Poţi scrie pe Fişa cu opţiuni orice liceu doreşti - preferabil cu medie sub 8;)

Toate cele bune.

| Cameliapantiru a răspuns:

Buna, Andreea! Cu media ta te sfatuiesc sa te orientezi spre licee precum "Economic 1" sau "Economic 2'' ori daca vrei neaparat liceu theoretic allege intre "Garabet Ibraileanu'', "Miron Costin'' sau "Alexandru Ioan Cuza''. Succes!