| amy18 a întrebat:

Buna:*! am terminat liceul si doresc sa merg la facultatea de vest(din Timisoara) la stiintele educatiei si am inteles ca imi trebuie o adeverinta medicala din care sa rezulte ca sunt apta pentru profilul la care candidez (serologia sangelui, aviz psihologic, vaccinuri). aceste elemente din paranteza trebuie sa se ragaseasca pe aceea adeverinta sau?

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

Din care stiu eu da. Exista un model stat de foaie ce trebuie completata de medicul de familie pe baza analizelor. Cel putin asa a fost la vest acum 2 ani cand am dat eu. Dar vezi ca la stiintele educatiei dai si probe eliminatorii(sport, muzica, desen, dictare s interviu motivational in functie de specializare). Mergi la secretariat pentru mai multe lamuriri.