| qPurrfect a întrebat:

Anul acesta dau examenul national si as vrea sa dau si bilingv la engleza sa am mai multe optiuni Vreau sa stiu si eu cum e la oral si scris ce subiecte au fost in anii trecuti si daca a fost greu sau nu big grin Multumesc! Si daca stiti cateva linkuri cu modele

Răspuns Câştigător
| elysi a răspuns:

In general nu e deloc greu. Cand am dat eu nu imi mai amintesc ce subiecte am avut la examenul scris, dar la oral trebuia sa ma prezint, sa descriu niste imagini de pe o foaie si sa vorbesc despre hobby-uri (pentru asta m-a lasat vreo 10 min sa imi pregatesc discursul). Unei prietene i-a cazut sa vorbeasca despre mijloace de transport.