| anonim_2446 a întrebat:

Bunahappyas avea si eu un proiect la romana despre violenta intre tinerii imi puteti da si mie cateva idei?big grinbig grinbig grin

Răspuns Câştigător
| dafna a răspuns:

Poti scrie despre :motivele violentei, felurile violentei(ex: violenta verbala), incidenta-statistici -raporturi despre violenta, corelatia mediu familial-violenta, anturaj violenta, presiunea/ influenta anturajului asupra comportamentului tanarului, fenomentul parinti plecati in afara tarii-copii crescuti de te miri cine-anturaj, legatura droguri slabe/puternice si violenta, iar raporturi si statistici etc si etc happy
Bafta multa!

1 răspuns:
| shadovv a răspuns:

Pai gandeste-te cum te simti tu. Ce ai face daca ai fi batut... ce ai face daca tu ai fi agresorul. De ce e rau. Cauze, efecte, interese, etc.