| yngerashmik a întrebat:

As dori, daca stie cineva unde pot gasi intrebarile la testele de la facultatea de farmacie ' Carol Davila ' din Bucuresti si de asemenea la cea din Constanta ' Ovidius ', pentru admitere, deoarece am inteles ca sunt subiecte diferite? Am tot cautat pe net, incepand cu site'urile lor, dar nu am gasit nici o intrebare! V-as fi recunoscatoare daca imi puteti da o adresa sau daca imi puteti spune de unde sa le iau? Multumesc

2 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Am cautat si eu pentru mine dar nu am gasit.Mai bine ai incerca sa te duci chiar la ei la facultate si sa intrebi acolo, poate au o carte de teste. Oricum testele sunt difreite in fiecare an, deci nu te poti baza pe ele, iar daca iti inveti toata materia de admitere nu vei avea probleme.

| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Pt Constanta:
Uite aici intrebarile de la fiecare capitol din care s-au dat in ultimii ani.Sunt aceleasi intrebari atat la medicina genarala cat si la stoma si farmacie: http://www.medcon.ro/admitere_grile.php#sub vezi ca sunt foarte multe exercitii in total de la toate cam 4000 si din cate stiu eu din acestea vor da la testul grila de la biologie. Sper sa te ajute.