| Caddy1609 a întrebat:

Buna,as dori sa aflu cateva informatii in legatura cu Universitatea de Arta si Design - Cluj Napoca sectiunea Foto-Video P.C.I. din cate am vazut pe site-ul facultatii admiterea se da din:
-Proba practica Foto-Video-Procesare Computerizata a Imaginii
Fotografie
Durata: 2 zile

Se vor realiza 2 - 6 fotografii pe o tema propusa de comisie, utilizand echipamentul si materialele universitatii. Comisia va evalua capacitatea de observatie, analiza si sinteza, inteligenta plastica si creativitatea candidatilor. Se va aprecia compunerea expresiva a formelor in cadru si originalitatea lucrarilor.

Lucrarea va fi apreciata cu note de la 10 - 1

alte probe mai sunt? citeam undeva ca s-ar da si din desen.(nu sunt prea bun la asta) daca e cineva student aici si poate sa ma lamureasca. Multumesc

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"IV. CONCURSUL DE ADMITERE: PROBE ȘI CALENDAR :

Concursul de admitere la specializările/programele de studii Arte plastice (pictură), Arte
plastice (sculptură), Arte plastice (grafică), Arte plastice (fotografie-videoprocesarea
computerizată a imaginii), Conservare și restaurare, Ceramică-sticlă-metal, Arte textile –
design textil, Modă – design vestimentar și Design cuprinde:
1. Proba generală de desen (probă practică). Proba este eliminatorie şi va fi evaluată cu
calificativul „admis" sau „respins".
2. Proba practică, specifică fiecărei specializări/program de studii;
3. Proba orală: Interviu pe baza mapei cu lucrări practice." - SURSA = Metodologia de admitere 2015 de la linkul oficial :
http://www.uad.ro/......_ok-11.pdf

Vezi alte detalii la linkul oficial :
http://www.uad.ro/web/ro/Admitere/Licenta/Informatii_inscriere_/

http://www.uad.ro/web/ro/Admitere/Licenta/Probe_de_concurs_/

Toate cele bune.