| Rebb00 a întrebat:

As dori sa intru la Academia Fortelor Terestre din Sibiu, domeniul Stiinte administrative. Intrebarea mea este: se dau probe sportive? Pe http://www.armyacademy.ro/ nu am gasit nimic facand referire la vreo proba sportiva. Proba eliminatorie se da la engleza. Si a doua intrebare: Presupun ca se face si un control medical, nu? Daca da, se poate sa fie respinsa din pricina miopiei? Multumesc.

1 răspuns:
| SamSon a răspuns:

Salut! Si eu vreau sa urmez cariera militara, tot la academia fortelor terestre sibiu.
Din cate stiu, sunt probe sportive. rezistenta parca + control medical. Cel mai important e sa iei bac-ul. restul' vine de la sine. succes.