| Rafael_Craciun_1994 a întrebat:

Buna,as dori sa stiu daca exista facultati in Romania cu profiluri gastronomice,sa spun asa, adica sa poti face o facultate pentru bucatari mai sus clasati ca cei care termina un curs de bucatar. Bucatar ajungi doar prin curs? Merci!

2 răspunsuri:
| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Exista cursuri si scoli profesionale. Facultati nu. Pana la urma tine de talent... ce dracu sa faci cativa ani la o facultate? Sa inveti unde sa pui sare, cimbru sau oregano?

| Rafael_Craciun_1994 explică:

Cu un curs lucrezi toata viata la un fast food daca ai noroc, eu nu vrea asa.