| Justdreams a întrebat:

As dori si eu un site d unde pot invata engleza! Sau sa imi ziceti voi cuvinte cu care pot sa leg anumite propozitii sa fack compuneri si niste gramatica! Va multumesc mult pentru ajutor puppy dog eyes:*!

4 răspunsuri:
| AG a răspuns:

Eu iti spun cum am ajuns eu avansata la engleza: am citit, m-am uitat la filme si am ascultat muzica. Vorbesc serios, inveti multa engleza asa si nici nu te plictisesti. Ia o melodie care iti place, si incepe sa o traduci. Filme, fara subtitrare si incearca sa intelegi din context. Cand chiar nu intelegi ceva, opreste si ia un DICTIONAR nu nenorocirea de google translate. Ia o carte, incepe cu carti pentru incepatori. Gasesti la biblioteci, povestiri, ce iti place.

| Iiulia a răspuns:

Livemocha.com

| thelife a răspuns:

Intra si tu pe google translate siti da acolo

| KhalDrogo a răspuns:

Nu tine u chestii de genu, crede-ma.Gramatica nu o inveti nici in 100 de ani la PC, doar daca iei niste ore de la un profesor care iti poate explica asa incat sa intelegi.