| Manglecupcake a întrebat:

Buna, as vrea sa știu dacă se dau punctaje intermediare la bilingv. Adică dacă de exemplu avem de reformulat o fraza folosind un cuvânt și fraza valorează 2 puncte și am făcut parțial bine primim un punct? Sau dacă fraza e corecta din punct de vedere gramatical dar nu e identic cu baremul?

1 răspuns:
| Diana100001 a răspuns:

In barem nu exista o impartire a raspunsului de la fiecare reformulare in 2 parti? Am dat examenul acum 2 ani, dar spre exemu si la examenul Cambridge exista posibilitatea asta, de a primi 1 punct din 2 pentru raspuns partial. Si atata timp cat de incadrezi in numarul de cuvinte mentionat in cerinta, ar trebui sa ti se ofere punctele daca ai o alta varianta decat cea din barem, corecta, bineinteles. Si eu am fost in aceeasi situatie si nu mi s-a scazut pentru asta.