| rockvandam a întrebat:

Buna,as vrea sa stiu din ce se da(in ce consta)admiterea la facultatea de arheologie Cluj.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Hristos a înviat!

"Criterii de selecţie şi ierarhizare :

Criteriul de selecţie valabil pentru toate specializările şi liniile de studiu: notarea cu „Admis" a Scrisorii de motivaţie.

Domeniul Istorie
Specializarea ISTORIE (3 ani, învăţământ cu frecvenţă şi învăţământ fără frecvenţă)
- liniile de studiu: română şi maghiară
Specializarea ISTORIA ARTEI (3 ani, învăţământ cu frecvenţă)
- liniile de studiu: română şi maghiară
Specializarea ARHEOLOGIE (3 ani, învăţământ cu frecvenţă)
- liniile de studiu: română şi maghiară
Specializarea ARHIVISTICĂ (3 ani, învăţământ cu frecvenţă)
- liniile de studiu: română şi maghiară

Criteriu de selecţie: notarea cu „Admis" a Scrisorii de motivaţie.
Criteriu de ierarhizare:
Media generală la examenul de Bacalaureat: 100%
Criterii de departajare:
Pentru linia română:
Nota obţinută la examenul de Bacalaureat la proba Istorie sau Limba şi literatura română (la alegerea candidatului);
Nota obţinută la o altă probă a examenului de Bacalaureat, la alegerea candidatului;
Pentru linia maghiară:
Nota obţinută la examenul de Bacalaureat la proba Istorie sau Limba şi literatura română sau Limba şi literatura maternă (la alegerea candidatului);
Nota obţinută la o altă probă a examenului de Bacalaureat, la alegerea candidatului." - SURSA :
http://hiphi.ubbcluj.ro/admitere/licenta/criterii.html

Vezi şi Regulamentul la linkul :
http://hiphi.ubbcluj.ro/admitere/licenta/regulament.html

Toate cele bune.

Sărbători Fericite!
http://i.imgur.com/t0pIB.jpg

1 răspuns:
| Prezidentul a răspuns:

Salut, trebuie sa iti placa istoria.