| NyanMei a întrebat:

As vrea sa stiu si eu care este procedeul de plata al examenului IELTS. Stiu ca se face plata printr-un cont bancar dar vreau sa stiu daca plata trebuie facuta in ziua in care te-ai inscris sau ai un termen limita de plata?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://shakespeare-school.ro/......pre-examen
Si acolo zice asa: Inscrierea la examen: Inscrierea la testul IELTS se face la Consiliul Britanic – in persoana sau prin posta – si presupune completarea formularului de inscriere si plata taxei de examen.
Deci, se face simultan plata cu inscrierea. Plata se poate face la Banca Transilvania sau la CEC Bank.
Uite si aici: https://www.britishcouncil.ro/examene/ielts
Trebuie sa trimiti dovada platii o data cu cererea de inscriere.