| roxana20negre a întrebat:

Buna, as vrea sa urmez o facultate de inginerie civila. Care ar fi mai ofertanta : Univ Tehnica din Iasi sau Univ Tehnica din Cluj?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca te-ai exprimat corect, ca "ofertanta" nu-i nici una. Nici o facultate nu vine cu post de munca asigurat! Asta este problema ta sa-ti gasesti de munca dupa ce termini facultatea, sa te inscrii la toate companiile de recrutare, sa mergi la interviuri si sa incerci sa-ti cauti de munca.

Ambele facultati sunt la fel de bune si-ti recomand pe cea care este cea mai apropiata de casa ta, pentru ca nu merita sa treci muntii, ca sa mergi la o facultate din capatul celalalt al tarii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Din ce punct de vedere sa fie ofertanta? Ambele sunt niste universitati bune, in orase universitare dezvoltate si cu traditie. Mai departe tine de tine