| anonim_4396 a întrebat:

Azi am dat 2 teste, unul dupa celalalt. La matematica si fizica, si ma ingrijorez la matematica pentru ca ne-a dat doua exercitii sa le rezolvam prin doua metode[metoda substitutiei si metoda reducerii] iar fiecare exercitiu valora cate 2 puncte, si 2 puncte din oficiu. Am facut varza, stiu sigur. Nu stiu ce sa fac, nu ma pot calma! help!

Răspuns Câştigător
| aladinbeci a răspuns:

Mara, ce sa-ti zic si eu? Nu esti prima si nici ultima caruia i se intampla sa mai greseasca. Crezi ca altii n-au patit de astea? Capul sus si fii optimista! Indiferent de nota, continua sa inveti mai departe. Banuiesc ca ai ambitie, asa ca nu te lasa! Si apoi stii proverbul: omul din greseli invata! Rezolva mai multe exercitii cu cele doua metode si data viitoare, avand antrenament, vei obtine rezultate mai bune! Eu iti doresc foarte sincer multa bafta!

5 răspunsuri:
| iSimo a răspuns:

Gandeste pozitiv, eu cand fac asta iau note mari laughing

| AlleSiAtat a răspuns:

In primul rand, calmeaza-te si bea ciocolata calda sau un ceai. Apoi, si eu am trecut prin asta, mi-am calculat si nota la teza iesea 3hee hee.Si surpriza! In ziua urmatoare am aflat ca era 9 :O.Ok, dar daca tu stii sigur ca ai gresit, nu te mai gandii si gata.Ce a fost a fost...dar acum vei avea de muncit pentru a recupera. Daca au mai fost si alte exercitii pe care esti sigura ca le-ai rezolvat bine, ai o sansa sa iei macar un 4winking.Te sfatuiesc sa mai repeti si sa nu mai fi emotionata(in caz ca ai fost).

| tl34 a răspuns:

Keep calm!

| Bogdy997 a răspuns:

Deschide geamu sau vezi tu unde poti lua niste aer curat...asculta niste muzica relaxanta si nu te mai stresa ca oricat ti-ai freca nervii, nota tot aia o sa fie.

| GeaniBirloi a răspuns:

Asculta muzica, eu asta fac atunci cand sunt stresat oricum o nata mai mica n e mare lucru; gandeste pozitiv.