Întrebare recomandată | MyMindRules a întrebat:

Cand este targul facultatilor in Bucuresti, nu am gasit nicaieri?

Răspuns Câştigător
| ElenaSA a răspuns:

Targul se numeste Targul Educatiei si are loc in fiecare an in cadrul cladirii Facultatii de Dreapt. Anul acesta se desfasoara in perioada 10-11 aprilie.http://www.studentub.ro/

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu exista un "targ" al facultatilor din Bucuresti.Nu cred ca a fost organizat vreodata un "targ" la care universitatile din Bucuresti sa isi fi prezentat facultatile.
In schimb, universitatie straine au avut posibilitatea sa se faca cunoscute viitorilor studenti romani cu ocazia organizarii, la Bucuresti, a evenimentului educational "Romanian International University Fair - RIUF"--- evenimentul respectiv a avut loc in perioada 15-16 mart. 2014, la Sala Palatului(http://www.riuf.ro/orar)

| tdbmarius a răspuns:

Nu exista targ de facultati din romania.Singurele targuri de facultati se fac cu facultati din strainatate.A fost targul RIUF dar s-a terminat.