| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Care este pretul unei sedinte de pregatire cu un profesor universitar pentru admiterea la medicina?

4 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Peste 150 de lei și e posibil sa fie o grupa de peste 3 persoane.
Ai garantata șansa ca vei intra la medicin? Nu.
Caută un profesor care pregătește pentru medicina și dacă muncești tu suficient, iei.

| dinaprilie a răspuns:

Sincer? Nu cred ca gasesti vreunul liber.

| Catalin77945 a răspuns:

Mai bine ia unul de la liceu, e mult mai ieftin si de exemplu decat sa dai 200-300 de lei pe o sedinta acolo, mai bine dai 300 de lei si faci 3-4 sedinte la altii si cam tot acelasi lucru faci grile si materia normala, nu e ff diferit sa stii

| Lovelife00018 a răspuns:

Poate sa difere. Am auzit de 150-200 per sedinta atat pentru anatomie cat si pentru chimie. Daca iti permiti, go for it, dar e in regula si daca gasesti un profesor dedicat care preda la liceu. Nu mereu profesorii univeristari sunt mai buni decat cei de la liceu deoarece poti sa dai peste unul care face meditatii strict pentru bani si nu isi da interesul sa intelegi cu adevarat.