| Andreea5668657 a întrebat:

Buna, cate comentarii si caracterizari trebuie invatate pentru romana la bac? Si unde le pot gasi?

2 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Le gasesti in cele 100 de variante de pe edu.ro. Rezolvarea lor e pe net sau in carti

| Castiel a răspuns:

Ca sa iei bacul 100% tinand cont ca nu poti stii ce pica? TOATE. Le poti gasi in carti. Eventual sunt rezumate pe internet pentru fiecare opera literara in sine. Preferabil sa citesti cartea si sa stii sa faci un comentariu despre fiecare. Cam asa iei bacul 100%.

Eventual poti sa-ti bagi picioarele in III si sa iei un 6 doar din subiectele I si II.