| Andi2003 a întrebat:

Cati ani de facultate trebuie sa faci pentru a ajunge sa lucrezi in industria medicamentelor. Se castiga bine?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Poți sa faci farmacia (5 ani), dar asta nu te ajuta dacă vrei sa lucrezi in producție, te angajezi ca farmacist, vinzi medicamente și cam asta e. După atâția ani de facultate.

Dar pentru ce vrei tu, adică sa lucrezi in producție, laboratoare etc, ti-ar trebui o facultate de inginerie chimica (4 ani), cu specializarea industrie farmaceutica, sunt câteva prin țara. In București e una la Politehnica. Asta dacă vrei sa fii inginer și sa câștigi și ceva bani.

Dacă vrei doar sa fii muncitor poți sa te angajezi și acum happy

2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Poti si cu 12 clase fara bacwinking la Zentiva, angajeaza si acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

5 ani e la Farmacie.