| Malvie a întrebat:

Ce carti ati citit si vi s-au parut frumoase? Vreau ide... Funda

Răspuns Câştigător
| hgfdsa a răspuns:

Seriile Twilight
17 plicuri albastre
Seria Tunele
Invitatie la vals
Elevul Dima dintra 7a
Insula
The last song
Pulbere de stele
De veghe in lanul de secara

17 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| dydy1 a răspuns:

Maitreyi, Lorelei, Enigma Otiliei sau Romanul Adolescentului Miop

| bfvhjcv a răspuns:

1.cartea neagra a secretelor
2. obiecte ascutite
amandoua sunt carti horro.sunt geniale:X

| aia a răspuns:

Nunta in cer de Mircea Eliadelove struck

| NinaWoolf a răspuns:

Am citit seria "Casa Noptii", seria "Razboaiele imparatiei de purpura","Codul lui Oreste"(daca te fascineaza esoterismul),"Dragoste monstruasa"(doar daca esti o femeie inteligenta o vei intelege cu adevarat...nu am spus ca eu sunt),"Nu plange sub clar de luna"(adolescenti, dragoste...varcolaci big grin),"Sabia Magica"(daca esti a 8a te va ajta mult pentru ca o sa parcurgi la clasa "Miorita" si exista multe asemanari intre cele doua, cum ar fi "moartea vazuta ca o nunta"-alegorie),"Capian la 15 ani", pentru liceu :Mircea Eliade(asta mi-a recomandat profesoara de romana, cu toate ca nu-mi prea place Eliade),"Rosu si Negru","Hamlet","Romeo si Julieta","Memoriile lui Sherlok Holmes","Pe aripile vantului","Minunatul Orinoco","Pistis Sophia dezvaluita"(daca esti interesata de gnoza). Cam atat am citit in anii 2010-2011, mi-a luat cam mult sa realizez cat de fascinante sunt cartiile(am 14 ani), acum imi pare rau ca am pierdut atata timp in fata computerului. Poate aveam un vocabular mult mai elevat si cultivat sad si poate acum citeam literatura universala laughing
mdaa, sper ca te-am ajutat.
Continua sa citesti!

| katy a răspuns:

Amintiri din casa mortilor, Fratii Karamazov-Dostoievski

| Eu0909 a răspuns:

Padurea spanzuratilor de Liviu Rebreanu, Gestapo de Sven Hassel, dar nu cred ca este categoria care o cauti tu.

| BiwCupcake a răspuns:

Mie una mi-a placut mult seria mary poppins love struck chiar daca e cam de copii e o carte frumoasawinking si ghoosebumps e o serie un pic de groaza. si drguta happy

| Bibb1 a răspuns:

Pai. mie mi-a placut foarte mult cartea Buna dimineata, baieti! de grigore bajenaru

| crazyfun a răspuns:

Amurg, luna noua, eclipsa, zori de zi, ultimul cantec, bestia sunt mai lulte primele 4 si bestia merita citite! mai ales bestia:X:Xlove struck

| Mhjua a răspuns:

Eu citesc acum Shogun e f. tare cartealove struck. are intotal 2 volume si 1200 de pag dar e f. tare|love struck

| SuntDinWonderland a răspuns:

Diamantul din Drury Lane de Julia Golding

| KittyBuah a răspuns:

Buna! Eu am citit cartea "Imparatul mustelor"este o carete care a castigat premiul oscar si mai ales ca este una dintre cele mai celebre carti din lume.Este scrisa de William Goldin.Mai sunt si cele 3 volume "La Medeleni" dar cred ca sunt mai cunoscute

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recreatia mare! de Mircea Santimbreanu.Este o carte foarte amuzanta cu capitole in care se vorbeste de diferite personaje.In unele se povestesc unele intamplari la care au avut un rol si alte personaje iar altele in care este vorba de un personaj si un obiect.
Nu sunt o mare fana a cartilor si nici nu am fost... dar atunci cand incep si citesc aceasta carte pur si simplu nu ii mai pot da drumul din mana.
Sper sa iti placa!kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I tell all Beyonce fans to search out or Beyonce Galaxy site. You'll find all her broken records and a list of the personalities that have shown their admiration for her. Also, you'll see a 3rd round-comparation between her and Janet Jackson (that's a FAIR and logical one!).

| Andramss a răspuns:

Bestia :X...in 4 martie a fost premiera la film, i faina, sau ultimul devorator de pacate sau ficele evei:X:X:X ultima ii cea mai faina carte posibila

| Oanna_6725 a răspuns:

Casa intunericului - Stephen King; Shinning - Stephen King. Daca iti plac cartile horror, thriller, astea super perfecte :d