| aduu a întrebat:

Ce materii se fac la filologie si din ce se da teza si bac.ul? Dar la stiinte ale naturii? :* Dau funda big grin Multumesc

Răspuns Câştigător
| vmalex21 a răspuns:

Pai la filo fiind profil uman se pune mai mult accentpe materi ca romana, istoria, limbile straine, latina, geografia si logica sau psihologia.Bacu' se da la romana(toate profilele)istorie si ceva la alegere dintre geografie, psihologie si inca niste materi.La stiinte in schimb fiind profil real se accentueaza pe fizica, chimie, biologie si matematica.Aici dai bacu' la romana, matematica M2(mai usor decat la mate info)si fizica, chimie sau biologie la alegere.Acum depinde ce te atrage pe tine mai mult si ce vrei sa faci dupa liceu.

4 răspunsuri:
| FrageAntwort a răspuns:

Ştiinţele naturii:

Teze: română, matematică şi la alegere două materii dintre cele trei biologie, chimie, fizică.

| pinkycarmen a răspuns:

Filologie: romana, istorie si alegere dintre geografie, psihologie, logica, filosofie.
Stiinte ale naturii: romana, mate(m2), alegere dintre bio, chimie, fizica.

| aduu explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri :*

| grecutza96 a răspuns:

La filologie se axeaza mai mult pe latina, istorie, romana.bacul se da tot cam la astea.la stiinte..biologie,chimie,matematica,fizica.aa,si la orice profil dai bac la romana