| Ramonamarinaa a întrebat:

Buna, ce studii sau cursuri trebuie sa ai pentru a deveni invatatoara tinand cont ca eu am facut facultate si master pe alt domeniu? Am terminat facultatea de Litere si Stiinte specializarea Administratie Publica. Master Strategii in afaceri internationale. Iubesc foarte tare copiii si mi-as dori mult sa lucrez cu ei, eu avand un baietel de 1 an si 4 luni. Dintotdeauna mi-a placut sa ma joc de-a scoala, profesoara si elevii etc. Mi-ar placea sa aflu de la voi, cei care sunteti cunoscatori, daca se poate face un curs separat sau modulele de pedagogie, si unde, sau este obligatoriu sa fac facultatea de pedagogie.
Ps: nu am facut modulul de psiho-pedagogie, am avut oportunitatea dar fiind mica nu am vrut un examen in plus si acum regret.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

" Ramonamarinaa : este obligatoriu sa fac facultatea de pedagogie"

corect altfel - DACĂ prinzi post - ești ca un necalificat