| anisiamaria12 a întrebat:

Buna! Cei care au facut postliceala(farmacie),daca nu te duci la practica se poate intampla ceva? Din cate am inteles se poate da o amenda, cine o primeste? Elevul care e in practica sau administratorul farmaciei?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Amenda o primeste elevul care face posticeala, ca el nu se duce la practica!
Administratorul de farmacie nu are de ce sa primeasca amenda, ca el nu-i elev sau practicant, este angajatul farmaciei, practic este seful mare al farmaciei.
Practicantii sunt elevi care au obligatia sa mearga la cursuri si ulterior la practica si daca nu merg primesc absente, primesc amenda sau poti ramane repetenti.