| a întrebat:

Cine ma lamureste si pe mine:care este diferena intre modalitati de caracterizare a personajelor si mijloace de caracterizare a personajelor.
Multumesc!
Dau >funda!big grin

Răspuns Câştigător
| Lilianalili a răspuns:

Modalitati de caracterizare : direct(voce auctoriala, alte personaje); indirect (fapte dialog vestimentatie etc) Cam asa sta treaba
Poate ar fi mijloc de caracterizare prin : dialog haine bla bla bla
Oricum nu asta este important ci sa dai exemple pentru fiecare direct/indirect.