| QuietAngel a întrebat:

Cine poate sa-mi dea informatii despre Politehnica din Bucuresti (automatica si calculatoare)? As vrea sa stiu la ce se da admitere si cum sunt testele (un site... orice big grin). Multumesc!hee hee

5 răspunsuri:
| georgesur a răspuns:

In Politehnica bucuresteana, fac de Automatizari si Calculatoare este regina.Concurenta este mare deoarece este un domeniu unde e greu sa nu-ti gasesti un loc de munca,iar acestea sunt in general si bine platite. Facultatea este GREA si cere si munca si inteligenta si seriozitate.O recomand celor ce in timpul liceului au atins macar la faza judeteana a olimpiadelor de mate, fizica, info

| georgesur a răspuns:

@ LittleAngel, eu stiu ca la admitere se da matematica(iar trigonometria face parte din matematica!) si fizica sau informatica, in functie de ce alege fiecare.

| QuietAngel explică:

@georgesur: Stiam ca este concurenta mare si este foarte greu... Seriozitate? Eu cred ca atunci cand este vorba de viitorul meu sunt foarte serioasawinking. Si am ajuns de fiecare data si la mate si la fizica si info (o data) pe judetwinking. Eu am intrebat cu totul altceva...
@speeder: Multumesc... Stiam... Dar in loc de fizica am auzit ca pot da si la trigonometrie. E adevarat? happy

| QuietAngel explică:

@georgesur: da, stiu si eu ca trigonometria face parte din mate laughing dar eu asa am auzit, nu am zis ca e sigur asa.si info nu cred ca o sa se dea, ar fi super daca s-ar da la info :X

| speeder a răspuns:

Din cate stiu, se da un examen de matematica si un examen grila de fizica...