| anonim_4396 a întrebat:

cine stie daca pe 24 iunie se serbeaza ziua de nume(Ionut, Ionela, Ionel)?

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Da, daca asa decide impricinatul. Mira

| fabiola a răspuns:

In general se serbeaza pe 7 ianuarie, dar daca vrei motiv de petrecere de ce sa nu serbezi!

| catthshshshs a răspuns:

Pe 24 iunie ...si da si nu...depinde de fiecarewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Este ziua sânzienelor.
Sfântul Ion se sărbătorește pe 7 ianuarie.
Dacă te uiți în calendarul ortodox o să vezi că este marcată cu cruce roșie și este cu titulatura: Tăierea capului Sf. Ioan botezătorul. El l-a botezat pe Isus în apele Iordanului (sper să nu confund zona geografică, sunt obosită și risc să greșesc!).
Se sărbătorește Drăgaica sau Sânzienele și ziua de naștere a persoanelor născute în această zi.
Pa, pa.