| BrokenWings a întrebat:

Buna big grin Sunt in a7a si nu inteleg Formulele la chimie sad. Problema este ca nu am inteles nici variatia caracterului electro negativ in sistemul periodic big grin si nici variatia caracterului electro pozitiv crying Tabelul il stiu foarte bine, doar ca nu stiu care este primul element pe care trebuie sa il pun si mereu imi iese invers decat ar trebui.
Fundita pentru, cel care imi explica cel mai bine :*

1 răspuns:
| armand3004 a răspuns:

Nu te stresa prea tare, asteapta sa se termine anul acesta si la anul la chimie vei face chestii practice, gen aluminiul din ce e format si la ce foloseste, sau rugina formula chimica si si cat de periculoasa e si alte chestii practice.In concluzie nu te supara prea tare ca nu le stii.