| painkilleeer a întrebat:

Daca eu intru la liceu, pe profil uman si domeniu de baza stiinte sociale la ce se da teza si bac?

1 răspuns:
| thegatekeeper a răspuns:

Teza dai la romana, istorie/geografie, la alegere si materia care se studiaza in anul respectiv: logica in clasa a IX-a, psihologia in a X-a, economia in a XI-a si filosofia in a XII-a.
BAC-ul se da la romana, istorie (obligatoriu) si o materie la alegere, dintre sociologie, geografie, logica, psihologie, filosofie si economie.